Utworzono dnia 19.04.2024
Paul Morphy powiedział kiedyś: "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni".
Idąc niejako tropem tych słów 13.04.2024r. w Hali Sportowej ZSP w Raciechowicach, został zorganizowany Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły pod honorowym patronatem Wójta Gminy Raciechowice - Pana Wacława Żarskiego. Wydarzenie to zainaugurowało oficjalne obchody 100-lecia naszej szkoły. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10'+5'. Przybyli zawodnicy (83) rywalizowali w trzech grupach: grupa A - OPEN, Grupa B - rocznik 2009 - 2013 oraz grupa C - rocznik 2014 i młodsi. Rundę pierwszą na pierwszej szachownicy rozegrała również Pani Dyrektor ZSP Raciechowice mgr Agnieszka Podsiadło z zawodnikiem z grupy C. Partia zakończyła się remisem. Gratulujemy????????????Gratulacje również dla uczniów z naszej szkoły, którzy dzielnie nas reprezentowali w Turnieju Szachowym zdobywając jednocześnie tytuł Najlepszego Zawodnika z Gminy Raciechowice: w grupie C - Natan Cygal, w grupie B - Rafał Parcz????????.
DZIĘKUJEMY: Dyrekcji ZSP w Raciechowice za obecność i promowanie tego wydarzenia; Wójtowi Gminy Raciechowice - Panu Wacławowi Żarskiemu za objęcie honorowym patronatem tego wydarzenia i obecność;
Gminie Raciechowice za ufundowanie pucharów i medali; KGW Raciechowice za upieczenie ciasta; Klubowi Ognisko Szachowe TKKF Dobczyce za merytoryczną pomoc w organizacji turnieju i udostępnienie sprzętu; Sędziemu Panu Bartoszowi Ślęczce za sprawne przeprowadzenie turnieju; Paniom Beacie Murzyn, Irenie Sosnowskiej, Joannie Gniadek za pomoc w organizacji wydarzenia; wszystkim przybyłym zawodnikom za miłą atmosferę, rozegrane partie na bardzo wysokim poziomie i grę fair play????????????.
Organizator Agnieszka Parcz

Utworzono dnia 19.04.2024, 10:57